BitMEX Parent Company Collaborates with OKCoin in $150,000 Bitcoin Grant

Von | 18. Juni 2020
Firma macierzysta BitMEX, HDR Global i OKCoin, współpracują nad wspólną dotacją w wysokości 150 000 USD dla niezależnego dewelopera Bitcoinów.
OKCoin i HDR Global (firma, która jest właścicielem BitMEX) zawarły umowę partnerską w celu zapewnienia wspólnej dotacji w wysokości 150 000 USD dla głównego dewelopera Bitcoin (BTC), Amitiego Uttarwara. Po raz pierwszy dwie giełdy konkurentów połączyły się, aby współfinansować rozwój Bitcoin’a na zasadach open source.
W przeszłości obie giełdy zapewniały finansowanie oddzielnie, a spółka OKCoin udzielała dotacji na rzecz Fabian Jahr i BTCPay Server (100 000 USD) odpowiednio w lutym i maju 2020 roku. HDR przyznało ostatnio granty MIT DCI, Michaelowi Fordowi (150.000 USD) oraz Glebowi Naumenko, programiście i naukowcowi Bitcoinów (100.000 USD).
Niespodziewana współpraca
Ten wspólny ruch jest w uznaniu, że cała branża łańcuchów blokowych jest zbudowana na pracy rozwoju open source i obie giełdy niezależnie określiły pracę Uttarwaru jako kluczową dla rozwoju Bitcoin Network.
OKCoin dyrektor ds. komunikacji powiedział Cointelegraphowi, że Uttarwar jest osobą, która połączyła obie wymiany po tym, jak obie się do niej zbliżyły:
„Obaj niezależnie wpadliśmy na pomysł sponsorowania pracy Amitiego w ramach naszych misji wspierania rozwoju bitcoinów open source. Amiti poinformowała nas, że oboje chcemy ją wesprzeć i postanowiliśmy dopasować do siebie darowiznę dotacji. Więc zebrało się to całkiem organicznie.“

Krytyczny rozwój Bitcoinów

Uttarwar, która wcześniej pracowała dla Coinbase i Xapo, zanim skupiła się całkowicie na Bitcoinie, wyjaśniła, że jej praca opiera się na jej pasji do tego, co Bitcoin może zrobić dla przyszłości ludzkiego społeczeństwa:
„Bitcoin wprowadza nowy model zaufania z wyraźnym zestawem zasad, które są otwarte i dostępne dla wszystkich. Obcy mogą się zgodzić co do tego, co się stało, bez konieczności ufania sobie nawzajem. Ten potencjał może dogłębnie zmienić sposób, w jaki oddziałujemy na siebie jako ludzie i w jaki organizujemy nasze społeczeństwa. Odkąd odkryłem te możliwości, zostałem zahaczony.“
Jej ostatnie prace koncentrują się wokół warstwy P2P Bitcoin’a, szczególnie w odniesieniu do sposobu, w jaki węzeł ujawnia poufne informacje. OKCoin CEO Hong Fang wyjaśnił, że na podstawie jej ostatniej pracy wybrał Uttarwar:
„Prace Amitiego koncentrują się na krytycznych elementach Bitcoin Core, dzięki czemu baza kodowa jest bezpieczniejsza dla każdego, kto wysyła transakcje i opiera się na wizji Satoshi dotyczącej bezpiecznego i prywatnego elektronicznego systemu kasowego P2P“.
Inwestowanie w przyszłość
Fang wyjaśnił również, że uważa wspieranie niezależnych deweloperów za priorytet w przyczynianiu się do długoterminowego sukcesu sieci Bitcoin:
„To mały, ale ważny krok w kierunku zachęcenia do rozwoju opartego na otwartym kodzie źródłowym i przyciągnięcia większej liczby deweloperów do naszej branży“.
Uttarwar wyjaśniła, że nadal będzie koncentrować się na warstwie P2P Bitcoin z dotacją, która będzie wypłacana co miesiąc przez okres 12 miesięcy, a przed nią jeszcze długa droga:
„Jest tylko 30-40 osób, które przyczyniają się do Bitcoin Core na pełny etat. Skonfrontujmy to z faktem, że jako przemysł staramy się budować w pełni funkcjonalną globalną walutę. Mamy przed sobą długą drogę. Dzięki tej dotacji, zamierzam kontynuować moje wysiłki, aby rdzeń Bitcoin’a stał się bardziej niezawodny, prywatny i zrozumiały.“