Crypto Roundup: 26 października 2020 r

Von | 1. November 2020

Bycze nagłówki wysyłają Bitcoina do nieba, a wielkoformatowe monety biją w górę do nowych rekordów 2020 roku po ogłoszeniu w środę przez PayPala, że będzie on integrował kryptokurrency.

Dobre wieści były kontynuowane w miarę upływu tygodnia. Największy amerykański bank JP Morgan opublikował w piątek raport twierdzący, że Bitcoin jest lepszą perspektywą inwestycyjną niż złoto, a Kanye West zrzucił bomby Bitcoin na największy podcast świata – mówiąc Joe Roganowi, że Bitcoinerzy „naprawdę mają perspektywę na to, jakie będzie prawdziwe wyzwolenie Ameryki i ludzkości“.

Kiedy rynek krypto walutowy gwałtownie wzrósł, Bitcoin zrzucił kajdany swojej ostatniej korelacji z S&P 500. Spełnia to przepowiednię legendarnego inwestora Paula Tudora Jonesa, który nazwał Bitcoina „najszybszym koniem w wyścigu“ w maju, a w czwartek pojawił się w CNBC, aby potwierdzić swoje zaangażowanie.

Najważniejsze wydarzenia tego tygodnia

  • PayPal obejmuje Bitcoin
  • JP Morgan Flips Bullish

PayPal obejmuje Bitcoin

487 milionów obywateli USA zostanie przywiezionych do kryptońskiego stołu w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ gigant płatniczy PayPal stopniowo rozwija funkcje pozwalające użytkownikom na zakup Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Bitcoin, który stale się wspinał przed ogłoszeniem w środę, traktował te wiadomości jak paliwo rakietowe: Cena przeskoczyła w pionie jak hit wiadomości, i szybko złamał opór na 13K dolarów.

Podczas gdy Bitcoin zyskał 12% w ciągu ostatnich siedmiu dni, wiodąca kryptokur waluta pozostała w tyle za Litecoinem, który w wiadomościach odnotował ponad 21% wzrost.

JP Morgan Flips Bullish

JP Morgan, bank inwestycyjny, który twierdził, że Bitcoin był „oszustem“ w 2017 roku, zmienił zdanie.

Gigant z Wall Street opublikował w piątek raport, w którym chwalił Bitcoina i sugerował, że krypto waluta ma wyraźną przewagę nad złotem jako bezpiecznym aktywem.

Patrząc w przyszłość, bank twierdzi, że Bitcoin może mieć „znaczny długoterminowy wzrost“, przy czym limit rynkowy musi „wzrosnąć 10 razy, aby dorównać całkowitym inwestycjom sektora prywatnego w złoto poprzez ETF lub sztabki i monety“.

The Week Ahead

Chociaż po tak silnym rajdzie można było się spodziewać cofnięcia, bujność Bitcoina nie wykazuje żadnych oznak osłabienia.

Mówiąc na CNBC w czwartek, inwestor miliarder Paul Tudor Jones powiedział, że rajd jest w swoim „pierwszym inningu“. Spodziewa się większego rozmachu, gdy inwestorzy zaczną kupować krypto walutę jako zabezpieczenie przed inflacją.

Jeśli wiec będzie kontynuowany, następnym przystankiem może być 13.900 dolarów z 2019 roku. Poza tym kamieniem milowym, cena prawie uderza w otwarte niebo. Ponieważ historia handlu nie jest zbyt długa, możemy zaobserwować zwiększoną zmienność, ponieważ krypto waluta stara się ugruntować swoją pozycję na tej nowej wysokości.