PayPal opracuje solidny portfel cyfrowy w 2021 r., Świadkowie wzrastają w popycie na kryptowaluty

Von | 4. November 2020

Po niedawnym przyjęciu kryptowaluty PayPal niedawno podał szczegóły swoich planów dotyczących kryptowalut i portfeli cyfrowych na 2021 r., Jednocześnie stwierdzając, że waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) mogą zająć trochę czasu, ale są tutaj, aby zostać.

PayPal widzi wzrost popytu na kryptowaluty

Według Fortuna We wtorek (3 listopada 2020 r.) globalny gigant płatności PayPal planuje rozszerzyć swoje usługi kryptowalutowe na całym świecie. Więcej szczegółów na temat planów firma ujawniła w komunikacie informacyjnym dotyczącym wyników za III kwartał 2020 r.

Raport PayPal za trzeci kwartał ujawnia wielkość płatności w wysokości 247 miliardów dolarów, co oznacza 38-procentowy wzrost. Chociaż firma odnotowuje imponujący rekord Q3 2020, platforma płatności zapewniła dalszy wgląd w najnowszą usługę kryptograficzną.

Dan Schulman, dyrektor generalny i prezes PayPal, podczas rozmowy z inwestorami w trzecim kwartale, ujawniła plany firmy dotyczące podniesienia dziennego limitu zakupów kryptowalut z 10 000 do 15 000 USD z powodu wzrostu popytu. Według Schulmana tylko 10 procent amerykańskich klientów PayPal ma obecnie dostęp do oferty kryptowalut platformy.

Tymczasem istnieje „lista oczekujących”, na którą Schulman zauważył, że jest prawie trzykrotnie większa od oczekiwań firmy. Tak jakzgłoszoneprzez BTCManager w październiku gigant płatności ujawnił, że jego użytkownicy będą mogli przeprowadzać transakcje za pomocą kryptowalut od początku 2021 roku.

Ponadto użytkownicy PayPal będą mogli płacić za towary i usługi kryptowalutami u 28 milionów sprzedawców na całym świecie. Jednak usługi kryptograficznenie dają użytkownikom kontrolę nad ich kluczami prywatnymi, a także ograniczają, a także kupują i sprzedają kryptowaluty na platformie PayPal.

Wkrótce po przyjęciu kryptowalut przez PayPal firma płatnicza podobno planowała to zrobić zakup firma kryptowalutowa BitGo.

Schulman stwierdził również, że wszyscy użytkownicy w USA wkrótce będą mieli dostęp do jego usług kryptograficznych w ciągu kilku tygodni, a planuje rozszerzyć usługi na platformę Venmo i innych klientów na całym świecie przed końcem pierwszej połowy 2021 roku.

Obecność CBDC Pewna

Oprócz globalnego rozszerzenia swoich usług kryptograficznych, prezes PayPal podczas rozmowy stwierdził również, że rozmawiał z bankami centralnymi, interesariuszami sektora kryptowalut i organami regulacyjnymi.

Komentując sprawę CBDC, Schulman stwierdził:

„CBDC, z mojej perspektywy i wszystkich moich rozmów, są kwestią tego, kiedy i jak się je wykonuje, a nie czy. Myślę, że nasza platforma, z jej cyfrowymi portfelami i skalą, którą mamy teraz, może pomóc w kształtowaniu użyteczności tych walut ”.

Szef PayPal dodał:

„I myślę, że nasza platforma i cała nowa infrastruktura cyfrowa, którą teraz wdrażamy, mogą pomóc w sprawieniu, że zarządzanie i przepływ pieniędzy będzie bardziej wydajne, tańsze i szybsze”.

CBDC nadal obserwują rosnące zainteresowanie na całym świecie, w tym w Chinach prowadzenie wyścigu a kraje takie jak Korea Południowa i Japonia przyspieszają rozwój waluty cyfrowej.